Безпечний Інтернет для мам і тат, і для малят


ЦИФРОВЕ ГРОМАДЯНСТВО  для школярів
(терміни і поняття)
З появою нових технологій, нам необхідно навчитися використовувати ці технології швидко і належним чином. Нам необхідно опанувати цифрову грамотність. Діти і підлітки - хлопчики і дівчатка повинні навчитися бути ефективними споживачами в умовах безпечної цифрової економіки. Цифрове законодавство має справу з етикою технології. У суспільстві існують певні правила, які відносяться до протиправних дій. Ці закони застосовуються до кожного, хто працює або грається в онлайновому середовищі. У цифровому світі повинні бути розглянуті, обговорені та зрозумілі основні цифрові права. З цими правами приходять і обов'язки. Користувачі  мають  правильно використовувати технології. У цифровому суспільстві ці два аспекти повинні працювати разом і для кожного, щоб забезпечити ефективність




відео1,   відео2,    відео3,   відео4,    відео5,   відео6


За руку з батьками, або перші кроки в Інтернеті

Презентація "Безпека дитини в інтернеті"



Технології для вашої сім’ї   від GoogleFamilias  (продукти, які допоможуть вам і вашій родині навчатися й розважатися, а також захистити себе в Інтернеті.



Інститут модернізації змісту освіти опублікував електронну версію посібника з цифрового громадянства та безпеки в Інтернеті.
Навчально-методичний посібник “Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість” розробила компанія Google у співпраці з Альянсом із захисту користувачів в інтернеті. Він отримав гриф МОН.  Посібник містить матеріали та методики, необхідні для викладання основ безпеки у всесвітній мережі.







Якщо забуваєш про безпеку...(відео з життя учениці)





ЦИФРОВА БЕЗПЕКА (посібник МОН) з вправами і тренінгами

Інтернет-загрози (що найбільше лякає дітей і підлітків в мережі.)

6 загроз інтернету: як захистити дитину (поради)


Безпека дитини в інтернеті MagneticOne.Or(плейлист    - 23 відео)

Комп'ютерні ігри: за чи проти? (поради психолога Д.Карпачова)


Компанія EdPro спільно з командою Nravo Kids опублікувала на своєму сайті українську версію практичного посібника для батьків: «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру».

Все, що потрібно знати батькам про безпеку дітей в мережі. Цю міні-книжечку про основні виклики «цифрового батьківства» розробили кілька років тому у Сингапурі, з ініціативи тамтешньої Ради з питань ЗМІ (Media Literacy Council). У посібнику піднімаються важливі питання безпеки в Інтернеті:
Коли дозволяти дітям користуватися Інтернетом та мобільними пристроями?
 Які обмеження доцільно встановлювати?
 Як оберігати школярів від небажаного онлайн-контенту?
 Як діяти, якщо дитина потрапила у небезпечну або неприємну ситуацію у мережі?
 Як балансувати між дисципліною та довірливими, відвертими стосунками з власними дітьми?
 Як зробити так, щоб дитина змогла якнайповніше користуватися можливостями сучасного світу та, водночас, не узалежнилася від пристроїв та ґаджетів?
 Як уникнути ігрозалежності?
 Як дати раду кібербулінгу
Завантажити посібник безкоштовно можна за цим   посиланням.






ONLINE сексуальне насильство  (відео)




Мобільний додаток "Безпека в Інтернеті"
 

5 фільмів про кібербезпеку


Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна (гра)

  • Обери свого персонажа: користувач, блогер або журналістка.
  • Дай відповіді на 10 питань і дізнайся, чи зможеш ти вижити в Інтернеті, нічого не порушивши.





РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ З БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРНЕТ





ТВОЇ РОЗУМНІ ПРАВИЛА
Для того, щоб твій час, проведений  в Інтернеті був приємним і комфортним, потрібно знати лише кілька простих правил:(ознайомся..)




ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД ПРОБЛЕМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТ


Керівництво Із Соціально-Педагогічного Супроводу Формування Безпечної Поведінки Підлітків В Інтернеті  Схвалений для використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з інформатизації закладів освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (Лист ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти” №21.1/12-Г-761 від 09.11.2017).

КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТ
Відомо, що Інтернет - на казкова країна. Звичайно, тут не чекають за кожним кущем зубасті вовки, але все ж, не маючи потрібних знань і досвіду, тут легко потрапити в пастку нечесних користувачів або наштовхнутися на невідповідний контент. Дорослі самі можуть за себе постояти, але діти особено вразливі і схильні до впливу, і небезпеки Інтернету можуть негативно вплинути на них. Але чи має сенс забороняти  дітям користуватися мережею?  Це марно і навіть шкідливо..

Правила безпеки
Як батьки можуть убезпечити своїх дітей від отримання негативного досвіду в інтернеті?

Зробіть Інтернет безпечним для своїх дітей
Google. Центр безпеки.

Безпека дітей в Інтернеті
Посібник від Microsoft.

Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити





Мультфільми для школярів, які показують наскільки небезпечна інтернет-залежність. ВІДЕО 


Виховання дітей у цифрову епоху


 У посібнику піднімаються важливі питання: Коли дозволяти дітям користуватися Інтернетом та мобільними пристроями? Які обмеження доцільно встановлювати? Як оберігати школярів від небажаного онлайн-контенту? Як діяти, якщо дитина потрапила у небезпечну або неприємну ситуацію у мережі? Як балансувати між дисципліною та довірливими, відвертими стосунками з власними дітьми? Як зробити так, щоб дитина змогла якнайповніше користуватися можливостями сучасного світу та, водночас, не узалежнилася від пристроїв та ґаджетів? Як уникнути ігрозалежності? Як дати раду кібербулінгу?


Сайт "Безпечний Інтернет" для дітей.(загрози)



Матеріали для учителя та батьків, що допоможуть убезпечити дитину від негативної інформації з мережі Інтернет.


Конкретні поради  для розумних користувачів Інтернету
Інтернет є предметом таких самих норм і законів, як і все в реальному житті. Звинувачувати та ображати інших людей в онлайні не правильно. Це може розглядатися як дискредитація і спричинити покарання та відповідальність за завдану шкоду. Може статися, що відмінити дію, для якої знадобилося лише кілька клацань мишею, буде важко, і діти зазвичай не розуміють, наскільки серйозною може стати ситуація.......

Безпека в Інтернеті (онлайн-курс)

Інтернет повинен бути не загрозою, а справжнім помічником для всіх користувачів. Цей курс для школярів, але він буде корисний і батькам, а також учителям, які планують розповідати в школі про безпечне використання інтернету. В курсі три розділи. Кожен розділ складається з конспекту для самостійного вивчення, відео-уроку і тесту, який допомагає краще засвоїти вивчений матеріал. Курс допоможе юним користувачам інтернету не потрапити на вудку шахраїв.


Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити


Скоріше за все у вашому дитинстві не було інтернету, тому вам досить складно поставити себе на місце сучасної дитини. Зріла людина може контролювати мережу по мірі своїх знань, а от для дитини це може здатися дещо складним через об’єктивні причини.
Саме тому старшим потрібно окреслити для себе проблемні моменти в мережі, а потім навчити дитину бути розсудливою, відповідальною за свої дії не лише в реальності, а й в віртуальному світі. Більшість проблем можна уникнути, якщо своєчасно пояснити, що інтернет безпечний для тих, хто з розумом підходить до користування ним.




  
Інтерактивна гра On-ляндія для дітей, що навчає бути обережним, мандруючи стежинами мережі




Інтернет-небезпека: поради вчителям для захисту учнів


Ментальна карта "Безпечна поведінка в Інтернеті"
Привід нагадати про кібербезпеку

Правила поведінки дітей в соціальних мережах

Правила поведінки дітей в соціальних мережах
Щоб навчити сучасних дітей хорошим манерам неможливо обмежитися простим "будь ласка" і "спасибі". У багатьох малюків вже є онлайн-досвід, а у віці від 6 років цей досвід стає щоденним. Інтернет і модні мобільні телефони створюють нові небезпеки, а також нові способи зневажати суспільні норми. Вивчіть, які хороші манери вам необхідно викласти своєму маленькому технарю.


Правила поведінки дітей в соціальних мережах У багатьох малюків вже є online-досвід, а після шести років цей досвід стає практично щоденним. Інтернет і сучасні мобільні гаджети створюють нові небезпеки.

Дитина і соціальні мережі. 10 порад батькам
Рано чи пізно (чим пізніше, тим краще) настає момент, коли ваша дитина просить зареєструвати її в соціальній мережі. Відразу можна привітати батьків: дитина просить допомоги у свого тата або мами. Можливий інший сценарій: ваші знайомі повідомляють вам, що у вашої дитини вже дуже давно є своя сторінка. І ви про це нічого не знаєте.

Веб-спілкування, нетикет (сайт про безпеку і культуру в мережі)
"Безпечним буде Інтернет,
якщо із вами Нетикет.
Не виведе вас з себе троль,
бо з вами етикет 2.0
й вона - чарівна, дуже гречна
Нетикеточка безпечна.
Порадить , проведе навчання
з культурного веб-спілкування"

Правила мережевого етикету
Спілкуючись в мережі, не забувайте - Ви маєте справу з живими людьми. Правила хорошого тону для звичайного світу і для віртуального єдині. Не пишіть і не робіть нічого такого, чого не хотіли почути або побачити самі. 


Безкоштовний Інтернет-фільтр для дітей


Сайт http://icensor.ru/ пропонує завантажити безкоштовний Інтернет-фільтр для дітей - Інтернет Цензор.
В основі роботи Інтернет Цензора лежить технологія "білих списків", що гарантує 100% захист від небезпечних і небажаних матеріалів. Програма містить унікальні вручну перевірені "білі списки", що включають всі безпечні сайти Рунета і основні іноземні ресурси. Програма надійно захищена від злому і обходу фільтрації.

Також на сайті розповідається про безпечну пошуковій системі. Вона входить в програму Інтернет Цензор, а також доступна на самому сайті


Проект "Досліджуємо  Інтернет"
розповідає про пристрій електронного мозку мережевого простору.
Ти дізнаєшся про те, як отримати доступ до знань, знаходити потрібну інформацію, критично оцінювати контент, створювати власні інтернет-проекти, спілкуватися - і робити все це, дотримуючись простих правил безпеки.



Гра "Через джунглі WEB"

В процесі гри діти дізнаються про можливі небезпеки в Інтернеті і як їх уникнути.





Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет
   Базовий курс створений для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Основне завдання Курсу - донести дитині загальні відомості про безпеку в Інтернеті. Дитина дізнається правила безпечної поведінки в Інтернеті, зможе розрізняти корисні і шкідливі віртуальні ігри.
   Курс побудований таким чином, що спочатку дитина повинна вибрати собі провідника (хлопчика чи дівчинку), який допомагає пройти весь курс. Всі елементи курсу озвучуються голосом обраного героя. Орієнтовна тривалість проходження курсу - 40 хвилин. 
В процесі проходження курсу дитина періодично відповідає на питання, що дозволяє ефективно закріпити отримані знання. 
Сертифікат про проходження курсу видається автоматично після його повного завершення. Для отримання сертифікату необхідно повністю пройти цей Курс.




«Медіазнайко» – це перша навчальна гра з медіаосвіти в Україні, її мета – допомогти якомога більше дізнатися про інформаційне/медійне поле. Гра – частина курсу з медіаграмотності, розробленого спеціально для загальноосвітніх шкіл.
Суть гри полягає у тому, що потрібно пройти 9 рівнів/етапів, надати відповідь на запитання, стати журналістом, створити телепрограму, сайт і газету, дізнаючись при цьому як працюють медіа і як вони впливають на тебе – споживача інформації.



«МедіаДрайвер» — це посібник про світ медіа, про те, як він розвивався, яким він є сьогодні, що його чекає в майбутньому. А також про те, по-перше, як навчитися використовувати його можливості в повсякденному житті та у роботі, по-друге, як навчитися критично сприймати все, що пропонують медіа. Батьки також можуть знайти для себе щось нове, щоб не відставати від молодого покоління, зануреного в медіасвіт.
Потрібно крок за кроком пройти всі локації, дійти до фінішу і отримати посвідчення медіадрайвера





Безпека дітей в Інтернеті.
 Запитання та відповіді

Веб-портал www.safe.org.il присвячений грамотному використанню Мережі. Цей портал призначений для дітей, підлітків, батьків і всіх тих, хто займається вихованням підростаючого покоління. Розділ "Запитання і відповіді"  корисний і цікавий..

Сайт "Безпечний Інтернет "



Що таке кібербезпека.
Інтерактивний тест



Наскількиви захищені від кіберзагроз?




(ТЕСТ)


Матеріали з підготовки до  Дня безпечного Інтернету  
(Ольга Барна)


Антикібербулінг в соцмережах

Батькам про безпеку дітей в Інтернеті
Десять фактів, які потрібно повідомити дітям заради безпеки в Інтернеті
Якщо ви не впевнені, з чого почати, ось кілька рекомендацій, як зробити відвідування інтернету для дітей повністю безпечним.
1.Заохочуйте дітей ділитися з вами їх досвідом в інтернеті. Відвідуйте Мережа разом з дітьми.
2.Навчіть дітей довіряти інтуїції. Якщо їх в інтернеті що-небудь турбує, їм слід повідомити про це вам.
3.Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
4.Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації; наприклад, місця навчання або улюбленого місця для прогулянки.
5.Поясніть дітям, що різниця між правильним і неправильним однакова: як в і інтернеті, так і в реальному житті.
6.Навчіть дітей поважати інших в інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила гарної поведінки діють скрізь - навіть у віртуальному світі.
7.Наполягайте, щоб діти поважали власність інших в інтернеті. Поясніть, що незаконне копіювання чужої роботи - музики, комп'ютерних ігор та інших програм - є крадіжкою.
8.Скажіть дітям, що їм ніколи не слід зустрічатися з друзями з інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
9.Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
10.Контролюйте діяльність дітей в інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що він робить на них.










Веб-квест"Подорож Незнайка на незвідану галактику Інтернет" (Інга Тихоновецкая)




Подружитись з Інтернетом  Статті для батьків.






Книга 
"Вижити 
в цифровому світі"
(завантажити)






Ресурси Ради Європи Для Просування Безпечного Використання Цифрових Технологій

ПОСІБНИК З ПРАВ ЛЮДИНИ ДЛЯ ІНТЕРНЕТ-КОРИСТУВАЧІВ (Рекомендація CM/REC(2014)6 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо посібника з прав людини для інтернет-користувачів)
КОМПАСІТО – посібник з навчання правам людини для дітей: 42 вправи для роботи з дітьми за 13 темами(рос.мовою). Однією з тем є «Засоби масової інформації та Інтернет»
КОМПАС – посібник з освіти в сфері прав людини, який містить близько 60 вправ для роботи з молодіжною та дорослою аудиторією за 20 темами, в тому числі тема «Засоби масової інформації».

Небезпечний інтернет: секстинг як сучасна загроза для дитини в мережі

Цей небезпечний інтернет: як вберегти себе та учнів від неприємностей

Кілька відео про інформаційну гігієну. 
https://www.youtube.com/watch?list=PLCyG-JW3DPK0ptZilR30EafBgSFbaKpx5&v=ZZBaWLM0t8M 




Тренінги різні з безпеки в мережі


Немає коментарів:

Дописати коментар